Cegła dekoracyjna na klatce schodowej – czy to dobry pomysł?

Istnieje wiele sposobów na wykończenie klatek schodowych tak, aby prezentowały się estetycznie i schludnie. Jednak w sytuacji, gdy „estetycznie i schludnie” to za mało, a deweloper chce osiągnąć efekt „wow”, doskonałym rozwiązaniem okazuje się cegła dekoracyjna. To z jednej strony subtelne nawiązanie do elewacji, które kojarzą nam się z klasycznym budownictwem, a z drugiej strony nowoczesne podejście do potrzeb i oczekiwań przyszłych mieszkańców i użytkowników budynku.

Panele gipsowe – cegła w nowoczesnej formie

Wykańczając budynki z zewnątrz, wiele osób decyduje się na kamień elewacyjny. Cegła w takiej postaci doskonale jednak sprawdza się także we wnętrzach jako dekoracyjne wykończenie np. kominków, zabudowy kuchennej, nadproży czy futryn. Pomieszczenia, w których wykorzystany jest ten materiał, prezentują się bardziej elegancko i wytwornie.

Co ciekawe, w ostatnich latach trend ten przejawia się także w wykończeniach części wspólnych budynków: korytarzy, klatek schodowych, holi. Deweloperzy coraz częściej zauważają, że wygląd tych przestrzeni ma niebagatelne znaczenie dla klientów zainteresowanych kupnem mieszkania. Takie wykończenie wnętrza ułatwia również utrzymanie czystości. Elegancko wykończona klatka schodowa wręcz zaprasza do zamieszkania – podnosi prestiż miejsca i mocno odbiega od (niestety zwykle negatywnego) skojarzenia, jakie mamy z tanimi i zaniedbanymi klatkami schodowymi w blokach.

Cegła dekoracyjna niejedno ma imię

Można wybierać spośród różnych modeli i kolorów. W budownictwie wielorodzinnym można postawić na panele w jasnych barwach, np. białym, ecru, piaskowym, natomiast w apartamentowcach czy biurowcach można rozważyć bardziej odważne rozwiązania – kolor czarny, popielaty, a nawet czerwony. Panele różnią się od siebie także strukturą, którą warto dopasować do charakterystyki wykańczanego wnętrza.

Aspekty wizualne to nie wszystko

Tradycyjne rozwiązania w budownictwie często kojarzą się z wyższymi kosztami, zarówno samych materiałów, jak i robocizny. Ale nie w tym przypadku. Okazuje się, że jako panele gipsowe, cegła może być rozwiązaniem stosunkowo niedrogim, a przy tym niezwykle praktycznym. Panel z fugą umożliwia łatwy montaż, a doskonały efekt osiąga się bez większego wysiłku.

Najprostsze rozwiązania często okazują się najlepsze, a trend powrotu do klasyki w budownictwie przynosi korzyści na wielu płaszczyznach. Bez wątpienia dotyczy to także ceglanego wykończenia przestrzeni wspólnych w budynkach.

Napisz do mnie