Cegła dekoracyjna na klatce schodowej – czy to dobry pomysł?

Istnieje wiele sposobów na wykończenie klatek schodowych tak, aby prezentowały się estetycznie i schludnie. Jednak w sytuacji, gdy „estetycznie i schludnie” to za mało, a deweloper chce osiągnąć efekt „wow”, doskonałym rozwiązaniem okazuje się cegła dekoracyjna. To z jednej strony subtelne nawiązanie do elewacji, które kojarzą nam się z klasycznym budownictwem, a z drugiej strony nowoczesne podejście do potrzeb i oczekiwań przyszłych mieszkańców i użytkowników budynku.

Panele gipsowe – cegła w nowoczesnej formie

Wykańczając budynki z zewnątrz, wiele osób decyduje się na kamień elewacyjny. Cegła w takiej postaci doskonale jednak sprawdza się także we wnętrzach jako dekoracyjne wykończenie np. kominków, zabudowy kuchennej, nadproży czy futryn. Pomieszczenia, w których wykorzystany jest ten materiał, prezentują się bardziej elegancko i wytwornie.

Co ciekawe, w ostatnich latach trend ten przejawia się także w wykończeniach części wspólnych budynków: korytarzy, klatek schodowych, holi. Deweloperzy coraz częściej zauważają, że wygląd tych przestrzeni ma niebagatelne znaczenie dla klientów zainteresowanych kupnem mieszkania. Elegancko wykończona klatka schodowa wręcz zaprasza do zamieszkania – podnosi prestiż miejsca i mocno odbiega od (niestety zwykle negatywnego) skojarzenia, jakie mamy z tanimi i zaniedbanymi klatkami schodowymi w blokach.

Cegła dekoracyjna niejedno ma imię

Można wybierać spośród różnych modeli i kolorów. W budownictwie wielorodzinnym można postawić na panele w jasnych barwach, np. białym, ecru, piaskowym, natomiast w apartamentowcach czy biurowcach można rozważyć bardziej odważne rozwiązania – kolor czarny, popielaty, a nawet czerwony. Panele różnią się od siebie także strukturą, którą warto dopasować do charakterystyki wykańczanego wnętrza.

Aspekty wizualne to nie wszystko

Tradycyjne rozwiązania w budownictwie często kojarzą się z wyższymi kosztami, zarówno samych materiałów, jak i robocizny. Ale nie w tym przypadku. Okazuje się, że jako panele gipsowe, cegła może być rozwiązaniem stosunkowo niedrogim, a przy tym niezwykle praktycznym. Panel z fugą umożliwia łatwy montaż, a doskonały efekt osiąga się bez większego wysiłku.

Najprostsze rozwiązania często okazują się najlepsze, a trend powrotu do klasyki w budownictwie przynosi korzyści na wielu płaszczyznach. Bez wątpienia dotyczy to także ceglanego wykończenia przestrzeni wspólnych w budynkach.

Napisz do mnie